Atrakcje

Do Państwa dyspozycji mamy 75 miejsc noclegowych w Forcie, w którym z każdego pokoju jest widok na przepiękne jezioro Piłakno ( I klasa czystości, przejrzystość do 10m, strefa ciszy – zakaz używania silników spalinowych ). Jest to budynek zbudowany z drewnianych bali na kształt fortu amerykańskiego. Znajdują się tu pokoje 2,3, 4- osobowe. Sanitariaty damskie i męskie mieszczą się w budynku obok. Na poddaszu budynku głównego znajduje się sala wykładowa z widokiem na jezioro.

Na terenie ogrodzonego obiektu mieści się boisko do siatkówki plażowej oraz plac zabaw dla najmłodszych oraz pomost wyposażonym w specjalne ławy dla osób nurkujących.

Od ponad 10 lat jesteśmy zaprzyjaźnieni z klubem płetwonurkowym Aquarius z Bydgoszczy ,który organizuje u nas kursy nurkowania w pełnym zakresie. Możemy śmiało powiedzieć , że jesteśmy jedyną bazą nurkową nad Piłaknem i w Borowskim Lesie, która funkcjonuje już tyle lat bez przerwy z bardzo pozytywnym skutkiem. Ilość osób nurkujących z roku na rok rośnie.

Wieczorem jak i w dzień, każdy z gości Dębowej Przystani może skorzystać ze specjalnie przygotowanego miejsca do grillowania oraz palenia ognisk. Grill murowany posiada trzy stanowiska do grillowania oraz blaty do przygotowywania posiłków. Również drewno na ogniska jest na bieżąco uzupełniane i każdy może z niego skorzystać.
Podczas imprez w plenerze doskonale sprawdza się zadaszona scena nad jeziorem, na której odbywają się koncerty, oraz służy jako miejsce spotkań lub jako miejsce do porannej jogi.

Dodatkowo w okolicy znajduje się mnóstwo miejsc, które warto odwiedzić, a Dębowa Przystań jest idealnie położona, ponieważ blisko jest do Mikołajek i do Mrągowa oraz wielu innych mazurskich miast. Oto kilka z takich miejsc, które warto zobaczyć będąc na Mazurach:

Kwatera Hitlera „Wilczy Szaniec” w Gierłoży, Twierdza Boyen w Giżycku,
Leśniczówka Pranie,
Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce,
Prom na linie w miejscowości Wierzba k/ Mikołajek,
Klasztor Starowierców w miejscowości Wojnowo k/ Ukty,
Śluza Guzianka,Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie,
Zamek Krzyżacki w Kętrzynie,Zamek Krzyżacki w Reszlu,
Pałac Rodu Lehndorff w Sztynorcie,
Wyciąg narciarski na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie.
Spływ rzeką Krutynią (początek w Sorkwitach 7 km od Dębowej Przystani)